IX.ROČNÍK – 2018

 

Seriál seniorských turnajů věkové kategorie 50+ v tenise pokračoval v roce 2017  VIII.ročníkem pod názvem Senior´s Tour , jehož se zúčastnilo celkem 66 neregistrovaných tenistů. Celkovým vítězem VIII.ročníku tohoto okruhu se stal  Petr Handlíř z Brna, na 2.místě skončil  Petr Vrba z Lipníku n./Bečvou a 3.místo obsadil  Pavel Remiáš z Ostravy. V kategorii 60+ patří celkové prvenství Janu Nahodilovi z Val.Klobouk. Celkovým vítězem okruhu Jašek Cup (hráči s ratingem 1-5) se stal Karel Křen z Luhačovic. Celkovým vítězem kategorie MEDIUM (hráči s ratingem 6-7) se stal Pavel Remiáš z Ostravy. IX.ročník Senior´s Tour v sezóně 2018 se uskuteční v tenisových areálech na Moravě, ale některé turnaje se uskuteční i v Čechách či na Slovensku. Opětně se vydařil i turnaj ve Slovinsku, který rozhodně budeme opakovat.

Novinkou sezóny 2018 budou turnaje, které budou samostatné pro kategorii 60+.

Přijeďte i vy ostatní, budete vítáni a prožijete víkendy ve sportovním i společenském duchu.

 

Propozice IX. ročníku Senior´s Tour 2018:

 

1.Bude uspořádáno celkem 12-13 turnajů v období leden-listopad 2018, přičemž se budou každému hráči započítávat výsledky a body z  10  nejlepších turnajů.

Novinkou v letošním ročníku bude uspořádání  několika speciálních turnajů pro kategorii Jašek Cup (rating 1-5) a pro kategorii MEDIUM Cup (rating 6-7) i pro kategorii 60+. Vždy bude uvedeno v turnajových propozicích. Turnaje budou bodově krácené a nebudou moci se jich zúčastnit hráči s ratingem 8! Hráči s ratingem 8 budou mít turnaje zvlášť!

2.Před každým turnajem budou hráčům zasílány výsledky předcházejícího turnaje s upřesněním termínu dalšího turnaje. Vše na  www.atpvalasska.cz

3.Seriál je otevřen pro všechny neregistrované hráče, kteří mají 50 a více let. Registrovaní hráči pod ČTS či STZ se turnajů nemohou zúčastňovat!

Startovné ve výši od 500,- Kč! Startovné na zimních turnajích v hale od 600,- Kč!

4.Po sérii všech turnajů se 12 nejlepších hráčů na základě získaných bodů zúčastní závěrečného turnaje MASTERS, který bude také bodově ohodnocen. Hrací způsob závěrečného turnaje MASTERS bude upřesněn Propozicemi. Závěrečný turnaj MASTERS bude mít i kategorie Jašek Cup (rating 1-5), do kterého se kvalifikuje 8 nejlepších hráčů.

5.Součet všech získaných bodů (10 nejlepších turnajů + turnaj MASTERS) určí celkového vítěze IX.ročníku Senior´s Tour pro sezónu 2018 i celkového vítěze kategorie Jašek Cup (rating 1-5).

6.Každý z hráčů odehraje na každém turnaji minimálně 3-4 zápasy!!!

Většinou to mohou to být jen sety!

7.Každý turnaj se bude hrát způsobem „každý s každým“ ve skupinách s nasazením nejlepších hráčů dle průběžného celkového pořadí.

Oba 2 turnaje MASTERS se budou hrát vyřazovacím způsobem na 1 set!

8.Nasazení do 1.turnaje sezóny 2018 bude provedeno dle celkového pořadí Senior´s Tour sezóny 2017.

9.Každý zápas se bude hrát ve skupinách na 1 vítěznou sadu (tie-break), podle počtu účastníků je možný i systém bez výhod či od stavu 1:1 v gamu!!! Může se hrát i na 2 vítězné sady!

Turnaj bude odehrán dle časových možností!

10.Bodování každého turnaje bude od 3 bodů za zápasy ve skupinách až po 26 bodů pro vítěze, čtvrtfinále bude ohodnoceno 14 b., semifinále 18 b. a porážka ve finále 22 b.

Turnaje kategorie MEDIUM Cup i  JAŠEK Cup budou o 4 body krácené!

11.Vítězství nenasazeného hráče nad nasazeným hráčem bude ohodnoceno 2 prémiovými body!

12.Vítězství níže nasazeného hráče nad výše nasazeným hráčem bude ohodnoceno 1 prémiovým bodem!

13.Prezentace každého turnaje bude ukončena v 08,45 hodin. Žádáme dochvilnost!

14.Ve výši startovného na každém turnaji bude zahrnuto pronájem haly či kurtů, oběd či občerstvení, míče, poháry + drobné věcné ceny.

15.Také při IX.ročníku seriálu Senior´s Tour bude vypsána  kategorie veteránů (60+) - Veteran´s Cup.

16.Pořadatel znovu vypisuje v rámci IX.ročníku kategorii Jašek Cup pro hráče s ratingem 1-5.

Pořadatel opět vypisuje kategorii  MEDIUM  pro hráče s ratingem 6-7.

17. Pořadatel v sezóně 2018 vypisuje 3 turnaje s názvem GRAND SLAM, které budou bodově zvýhodněné.

Bude to halový turnaj v Hranicích (GRAND SLAM Hranice 50+)

a letní turnaje v Brumově (GRAND SLAM Valašska 50+) a v Brně (GS Gratcl Cup 50+).  

 

Plánované termíny jednotlivých turnajů: V každém měsíci bude odehrán průměrně (hrací dny sobota, vyjímečně neděle) 1 turnaj. V letní sezóně mohou být odehrány v jednom měsíci i 2 turnaje!

 

Turnaje  MASTERS v měsíci Listopad 2018.

 

Termíny jednotlivých turnajů mohou být pozměněny!

 

Kontaktní osoba: 

Nahodil Jan, Luční 903, Val.Klobouky, 766 01, mob.: 603 864 540

Přehled turnajů

ATP Valašska
Žádné turnaje